AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

6310d33e86b2473a74dcb572.jpg

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: Dijital gelişmelere uyum sağlama gibi bir tutumu sürdürüyoruz. AK Parti'nin hem de Cumhur İttifakı'nın gücünün artması konusunda talimatları oldu. Bunları birimlerimiz aldı.

TFF BİNASINA SİLAHLI SALDIRI

Sayın Büyükekşi ile görüştüm. Şu an elimizde bir bilgi yok. Olay daha yeni gerçekleşmiş ve emniyetimizce bütün yönleri ile araştırılıyor. Sayın Başkan'a geçmiş olsun dileklerimi ilettim.

DİYARBAKIR ANNELERİ

Diyarbakır Annelerimize selamlarımızı iletiriyoruz. Vicdan çığlıkları başka illerde de yankı bularak annelerin teröre kaptırdıkları evlatlarına kavuşmak için başlattığı dünyanın en büyük vicdan çığlığına dönüşmüştür.

TERÖRLE MÜCADELE MESAJI

Terörün her gün yeni bileşenleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Hukuk temelinde askerimiz terörle mücadeleyi sürdürmeyi devam ediyor. Bu terörist organizasyonlarla en büyük mücadeleyi veren ülkelerden biriyiz.

Tahıl koridoru anlaşması, atılmış en önemli adımlardan bir tanesidir. Ukrayna ve Rusya tarafı ile yürütülen müzakereler ile bu noktaya gelinmiştir. 1 milyon tahıl dünya pazarlarına bu şekilde ulaştı. Dünyanın birçok yerinde liderler bu anlaşmayı alkışlayarak karşıladı. Fakat tüm bunlar yapılırken 'Türkiye ambargoyu deliyor' gibi bir kara propaganda yapılıyor.

YUNANİSTAN'IN TACİZLERİNE TEPKİ

Radar kitlemesi yapılması düşmanca bir harekettir. NATO ülkesi olan Türkiye'ye ait uçaklara, Yunanistan'ın S-300'ler ile radar kilitlemesi yapması dikkat çekicidir. Taciz eden taraf Yunanistan'dır. Düşmanca bir tutumla yaklaşım sergilemektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücü ve tecrübesi karşısında onların yaptıklarının hiçbir önemi yoktur ama bunları müttefiklerimizin görmesi lazım. Hava kuvvetlerimiz gereken karşılığı vermiştir. Yunanistan giderek gayri nizami hareketlerde bulunan bir devlete dönüşüyor. Yabancı devletlerin karargahı haline geldi.

Devlet Bahçeli'den 'erken seçim' sorusuna tek cümlelik yanıt!
Yunan medyası Bayraktar TB2 fotoğrafıyla verdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Böyle bir rezilliğe asla izin vermeyeceğiz
 
Üst Alt