AK Partili belediye başkanları Büyükçekmece'de

6324686086b2443440a0f8fe.jpg

Büyükçekmece AK Parti İlçe Binası'nda gerçekleşen buluşmaya Ak Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve 18 ilçe belediye başkanı katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe "Dün bir kez daha gördük ki zamanı geçmiş ve köhnemiş yaklaşım tarzlarını neredeyse damping yaparak yeniden piyasaya sürmek isteyen bir ana muhalefetle karşı karşıyayız. Sosyal konut projesi açıklanıyor, ana muhalefet lideri geçmişte olduğu gibi köhneleşmiş siyasi tarzını yeniden gündeme getirerek, milletimizin beklentilerini karşılayan projelerin gelişmesi, verimli bir şekilde hayata geçmesini dile getirmek yerine değersizleştirmek maksadıyla yaklaşım gösteriyor. Bu karşıtlıkları iktidar hırsıyla Recep Tayyip Erdoğan'a yaptıklarını zannediyorlar ama aslında milletimize karşı yapıyorlar. Milletimizle birlikte olarak, milletimizi küçümsemeden, beklentilerini karşılayacak projelerin geliştirilmesi noktasında bir siyaset geliştirmemiz, hem kendimiz hem ülkemiz açısından doğru olur tavsiyesini hatırlatmak istiyorum" dedi.

"BU MASANIN BİR KARAR VERMESİ LAZIM"

Kabaktepe,"6+1 masasının ve ana muhalefetin karar vermesi lazım. Bu masanın bir karar vermesi lazım. Neden ittifak ettiniz, neden ittifak edemediniz? Ecdada saldırı var, saldırıda ittifak mı ettiniz? Anadolu'yu işgale yeltenen denize döktüğümüz Yunan'ı övmede mi ittifakınız var? Köprü yapılıyor karşı çıkıyorsunuz, sosyal konut yapılıyor karşı çıkıyorsunuz" dedi.

"NASIL BİR REKORLA VE FARKLA KAZANACAĞIMIZI KONUŞUYOR HALDEYİZ"

Kabaktepe, "Yüz yüze 100 gün programının 9. haftasında biz şunu gördük ki milletimiz bizimle. İstanbul'un ahde vefa ile Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktığını gördük. Artık AK Parti 2023 seçimleri için rüzgar arkamızda, önümüzde tartışmasından ziyade, rüzgarımızın ne kadar kuvvetli olduğunu gördük. Milletimizle birlikte, sadece kazanmayı değil nasıl bir rekorla ve farkla kazanacağımızı konuşuyor haldeyiz. Bunların temeli insanımızın 20 yıllık Recep Tayyip Erdoğan hizmetine, eser siyasetine gösterdiği karşılıktır" şeklinde konuştu.

Kabaktepe, "Üç yıl içerisinde, artık dördüncü yılına giriyoruz, bizler buna İstanbul'un kayıp 1000 günü dedik. Eserin ve hizmetin İstanbul'da üretilmediğini, daha önce üretilenlerin durdurulduğunu, yüzde 60'ı yüzde 70'i teslim edilen eserlerin bitirilemediğini, hatta yüzde 90 teslim edilen bitmiş eserlerin bir iki yılda bitirilerek sanki tamamının kendileri yapılmış gibi gösterildiğini gördük. Önceden reddettikleri eserleri yapıp, biz yaptık diye gösteren bir guguk kuşu siyaseti ile İstanbullunun karşı karşıya olduğunu biliyoruz ve görüyoruz" İfadelerini kullandı.

Kabaktepe "Şangay görüşmesi vesilesiyle Rus-Ukrayna savaşı gündeme geldi. Ana muhalefet ve 6+1 masasının görüşlerini takip etseydi Türkiye bugün durumumuz ne olurdu? Dünyanın durumu ne olurdu, gıda ve enerji krizi nasıl olurdu? Nasıl yönetilirdi? Türkiye'yi AB'nin tabiri caizse emri altında, politikalarını uygulayan bir ileri karakol haline getirmek isterdi. Türkiye'nin, bölgemizin, coğrafyamızın, Afrika'nın Avrupa'nın gıda krizinden bahsedilmiyorsa dün akşamki fotoğrafta görüldüğü üzere dünya liderleriyle barış için kardeşlik için bir araya gelen Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısıdır" diye konuştu. Konuşmalar sonrasında Belediye Başkanları esnaf ziyaretlerinde bulunmak üzere alandan ayrıldı.
 
Üst Alt