Bakan Kasapoğlu yurt açılış töreninde konuştu: Gurur tablosu

6321f0fe86b24a1914f90f23.jpg

Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:Bugün heyecanlıyız, mutluyuz. Tam önümüzde bir gurur tablosu var. Temelinde inanç olan, temelinde adanmışlık olan, gayret olan bir tablo var. Bu tablonun en önünde Cumhurbaşkanımızın genç odaklı vizyonu var.

Son 21 yıllık hizmet serüvenimizde hep gençliğim, gençlerin özel bir yeri oldu. Türkiye'nin dört bir yanında 800'den fazla yurt genç odaklı vizyonun anlayışı. Şükranlarımızı arz ediyorum. Bugün 105 yeni yurt binasıyla bu güzel tabloyu taçlandırıyoruz. Durmayacağız, yorulmayacağız. Birileri algı yapacaklar. Yalanla, iftirayla siyaset yapmaya çalışacaklar, biz onlara inat, üreterek taş üstüne taş koyarak bu güzelim eserleri büyütmeye devam edeceğiz.

Bu yıl çok özel bir çalışma yaptık. Cumhurbaşkanımızın teşvikleriyle rekor başvuru almamıza rağmen yüzde 80'lik yerleştirmeyle yeni bir rekora imza attık. Dört fazın sonunda bu ülkenin birbirinden değerli pırıl pırıl gençlerimizi bu güzel mekanlarda ağırlamaya devam edeceğimizin müjdesini vermek istiyorum. Cumhurbaşkanım özellikle bu yıl kırdığımız rekor ve başından beri ihtimamınız gücümüz oldu, şükranlarımızı arz ediyorum.
 
Üst Alt