‘Bedel ödetmeye koşa koşa geliriz’

632791a486b244691435c5ad.jpg

BEYZA COŞKUN Kayseri - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “2023’e Doğru Aday Belli, Karar Net” temasıyla başlattığı mitinglerin 3’üncüsünü Kayseri’de gerçekleştirdi. Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran kalabalığa seslenen Bahçeli, “Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2. döneminde de cumhurbaşkanı olmalıdır” dedi.

‘Vahdettin hain değildir’

Dünyanın hiçbir yerinde milli kimliğe ve tarihi köklere saldıran, bu denli tahammülsüz hain ve haşarat yığını görülmediğini belirten Bahçeli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e tepki göstererek, şunları söyledi: “Osmanlı İmparatorluğu’nun son Padişahı Sultan Vahdettin hain miydi, değil miydi? Revaçtaki münakaşa budur. Biz tarihimizi ve ecdadımızı ideolojik gayelerle suçlama yarışına giren köksüzlere müsaade etmeyiz, hepsinin birden alnını santim santim karışlarız. Yine üzerinde ısrarla durmak isterim ki, Oğuz neslinden, Kayı’sından Kınık’ından, 24 boyunun tamamından hain çıkmaz, çıkmamıştır. Türk hakanları arasında hıyanete teşne tek bir isim gösterilemez. Sultan Vahdettin’in eksiği, gediği, kusuru olsa da, asla hain değildir. Ve Mustafa Kemal Paşa’nın Milli Mücadele yolunu açan, kimliksiz, kişiliksiz, edepsiz İzmir Belediye Başkanı’nın küstahça sövdüğü Osmanlı İmparatorluğu Padişahı’ndan başkası değildir. İzmir’in meşrebi ve mensubiyeti ağır yaralı belediye başkanı ne öğrenmişse zalim babasından öğrenmiştir.”

Miçotakis’e yanıt

Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in Türkiye’ye yönelik, “Gece gelme gündüz gel” sözlerini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine, ama gündüzünüzü gece gibi örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, koşa koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya ne efendilerinin ne de güvendiği işbirlikçi çevrelerin gücü de yetmez. Hedef Türk milletidir, silah çekenler ise küresel emperyalizmin cinayet devriyesine çıkarttığı vatansızlardır” dedi.

Şanghay’a övgü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı Şanghay İşbirliği Örgütü’nün Semerkant’taki zirvesine de değinen MHP lideri Bahçeli, “Türkiye’yi temsilen zirveye katılan Cumhurbaşkanımız ve heyeti göz doldurmuş, ilgi odağı haline gelmişler, yapıcı ve dengeli tutumlarıyla herkesle temas kurmayı, verimli görüşmeler yapmayı başarmışlardır” ifadelerini kullandı.
 
Üst Alt