'Büyüyen Türkiye engellenemez'

630e789586b2451d0ceeffd6.jpg

30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılı kutlamaları, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanının Anıtkabir’i ziyaretiyle başladı. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Erdoğan, “Büyüyen, güçlenen, özgüveni yüksek vatandaşlarıyla birlikte mazlumların da umudu olan bir Türkiye’nin inşasını ne müstevilerin oyunları ne de eli kanlı terör örgütlerinin saldırıları engelleyemeyecektir” dedi.
Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Törene; TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar ve kuvvet komutanları katıldı. Törende Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı; heyet bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra beraberindeki heyetle Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

‘Mazlumların umudu’

Erdoğan, deftere şöyle yazdı: “Aziz Atatürk, şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından büyük zaferin 100’üncü sene-i devriyesinde zat-ı alinizi, silah arkadaşlarınızı, Büyük Millet Meclisi’nin mümtaz üyelerini ve aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Kahraman şehitlerimizden aldığımız ilhamla, Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere çizdiğiniz hedefler istikametinde ilerletmeye, başta ekonomi, savunma ve diplomasi olmak üzere her alanda güçlendirmeye devam ediyoruz. Küresel salgın krizini alnının akıyla atlatan ülkemiz, bölgesinde yaşanan çatışmaları da başarıyla yönetmekte, barış ve istikrarın yeniden tesisi için tüm dünyanın takdirini toplayan diplomatik hamlelere devam etmektedir. Büyüyen, güçlenen, özgüveni yüksek, vatandaşlarıyla birlikte mazlumların da umudu olan bir Türkiye’nin inşasını ne müstevlilerin oyunları ne de eli kanlı terör örgütlerinin saldırıları engelleyemeyecektir. Ruhun şad olsun.”

Erdoğan’a tezahürat

Anıtkabir’de düzenlenen törende bir grup vatandaşın, “Reis” ve “Dik dur eğilme bu millet seninle” sloganları attığı görüldü.
 
Üst Alt