CHP'li Tekin'in 'HDP'ye bakanlık' sözüne İYİ Parti'den tepki: Asla razı olmayız

6315940586b24534746d7a1b.jpg

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Tekin, 6'lı masanın henüz neden adayını açıklamadığına da değindi. Tekin, "Kim aday olacak? Tabi ki elbette ki herkes merak eder. 9 ay önce aday açıklamak hele Türkiye koşullarında hiçbir orantı yok. Hadi 9 ay önce seçim kampanyasına başlayalım derseniz kendinizi çökertirsiniz" dedi.

KILIÇDAROĞLU ADAY OLACAK MI?

Gürsel Tekin, "Mutabakat olmazsa Kemal Kılıçdaroğlu aday olur mu?" sorusuna ise "Sayın genel başkanımızın nezaketi de bunu uygun değil. Genel başkanımı çok iyi bildiğim için öyle her koşulda hele bireysel olarak söz konusu kendisi ise bir dayatma yapmayacağını biliyorum" cevabını verdi.

CHP, HDP'YE BAKANLIK MI VERECEK?

"Millet İttifakı HDP’ye bakanlık verebilir" iddiasına Gürsel Tekin "Her partiye verilebilir" sözüyle karşılık verdi.

HDP'YE BAKANLIK SÖZÜNE TEPKİ

Gürsel Tekin'in "Bakanlık verilebilir" sözlerine İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Ağıralioğlu "Kime sordunuz da kime neyi veriyorsunuz? Biz böyle bir şeye asla razı olmayız. PKK'ya terör örgütü diyemeyen ve terörle bağını kopartamayan HDP ile asla yol yürümeyiz" dedi.

6'LI MASA ADAYINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

Tekin, Millet İttifakı’nın adayını açıklayacağı tarihi kişisel görüşüm diyerek "Yıl sonunu bulur" ifadeleriyle açıkladı.

Kız Kulesi’nde restorasyon endişesi
 
Üst Alt