CHP’ye oy vermem diyenler azaldı

63321b5386b2473f403a8a85.jpg

Mehtap Gökdemir - CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yaz boyunca her hafta bir ilde grup toplantısı yaptı. Sırasıyla Erzurum, Edirne, Yalova, Niğde, Samsun, Giresun, Sakarya, Elazığ’da grup toplantıları gerçekleştirildi.

CHP’nin Seferihisar’da yapılan milletvekili kampında Kılıçdaroğlu’na kurmayları tarafından söz konusu grup toplantıları ve Anadolu gezilerine ilişkin bir sunum yapıldı. Sunumda, Kılıçdaroğlu’nun yaz boyunca her hafta bir ilde yaptığı grup toplantılarının ve ziyaretlerin yansıması aktarıldı.

Yüzde 60’ı haberdar

Edinilen bilgiye göre sunumda CHP’nin oyunun en az olduğu yerlerde bile halkın yüzde 60’nın ziyaretten haberdar olduğu bilgisi paylaşıldı. Vatandaşların ziyaretlerin iyi olduğunu, sorunların dile getirileceğini söylediği belirtildi. Değerlendirmelerde CHP algısının güçlendiği, “CHP’ye asla oy vermem” diyenlerin sayısında yarı yarıya düşüş olduğu, seçmenlerin “CHP’yi düşünebilirim” dediği kaydedildi. Vatandaşların “Keşke imkan olsa da seçime kadar devam etseniz” dediği aktarıldı.

‘Sürdürelim’ talimatı

CHP’li kurmaylar yaz boyunca her hafta farklı bir ilde yapılan grup toplantılarının başarıya ulaştığını belirterek, “Gittiğimiz şehirlerde çoğu kişinin bunu duyduğu, her duyanın yüzde 50’sinin ‘bu iyi olmuştur’ dediği gözlemlendi” değerlendirmesini yaptı. Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına, “Bu tip etkinlikleri imkân oldukça sürdürelim” dediği öğrenildi.

63321ae386b2473f403a8a83.jpg


Şahin ve Taş’ınailesine ‘helalleşme’ ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “helalleşme” ziyaretleri kapsamında 2016’da terör örgütü DAEŞ tarafından öldürüldüğüne ilişkin sosyal medyada görüntüleri paylaşılan Er Fethi Şahin ve Sefter Taş’ınaileleriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’na Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ve İl Başkanı Barış Bektaş eşlik etti.

Ziyaret sonrası konuşan Kılıçdaroğlu, “Fethi Şahin kardeşimizle ilgili olarak altı yıl geçmesine karşın şu ana kadar akıbeti meçhul. Bu olayı Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldığında parlamentonun gündemine getireceğiz. Bu arada beni en çok üzen olay, olay sosyal medyaya yansıdıktan sonra ordumuzdan ve hükümet kanadından hiçbir açıklamanın gelmemiş olmasıydı. Bir ordu, önce kendi askerine sahip çıkacak. Bu zaten temel görevidir” dedi.

“Allah nasip eder iktidar olursak, bu olayın bütün ayrıntılarını ortaya çıkaracağız” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu “Kamuoyunun bilgisine sunacağız ve bütün bu ayrıntılar ortaya çıktıktan sonra da devlet olarak gelip aileyle helalleşeceğiz” ifadelerini kullandı
 
Üst Alt