Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın ne açıklayacak? İşte ilk bilgiler

633c46f686b2442b18d74248.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hak ve özgürlüklerle ilgili açıklama yapacağını söyleyerek herkesi ekran başına davet etti.

Çelik sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, AK Parti'nin hak ve özgürlükler mücadelesinin öncü siyasi hareketi olduğunu belirtti. "Mücadele ettik, bedel ödedik, geri adım atmadık." ifadesini kullanan Çelik, yarın Meclis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı grup konuşmasına dikkati çekerek şunları kaydetti:

"Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın yapacağı grup konuşması bu tarihi mücadelenin yeni bir aşaması olacaktır. Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları, hak ve özgürlükler mücadelemizin tarihine atılmış çok güçlü bir imza olacaktır."

DETAYLAR ORTAYA ÇIKIYOR

Peki Erdoğan'ın yapacağı açıklamayla ilgili AK Parti kulislerinden neler konuşuluyor? CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan kulislerdeki son bilgileri aktardı.

Arda Erdoğan, "Temel hak ve hürriyetlerin kanunla değil anayasa ile belirlenebileceği görüşü hakim. AK Parti kulislerinde bu kapsamda bir kanun değişikliğinden ziyade bir anayasa değişikliğinin yapılabileceği değerlendiriliyor. Kulislerde konuşulan önemli bir başlık da yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı grup toplantısında, anayasa değişikliğiyle ilgili çağrı yapacağı yönünde." dedi.

'BAŞÖRTÜSÜ ÇÖZÜLMÜŞ BİR MESELEDİR'

Öte yandan grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP lideri Bahçeli de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başörtüsü için kanun teklifi vereceğiz" açıklamasına ilişkin, "Başörtüsü meselesi, Türkiye'de 414 milletvekilinin katılımıyla çözülmüş bir meseledir. Şimdi siyaset öncesi 'helalleşme' kisvesi altında başörtüsünü istismar etmenin bir manası yoktur. Böyle bir yasa TBMM'ye geldiğinde MHP, geçmiş dönemde başörtüsü konusunda vermiş olduğu Meclis kararının arkasında durur; yeni karara da ihtiyaç olmadığını söyler. Eğer Sayın Kılıçdaroğlu başörtüsü meselesine bu kadar hassasiyet gösteriyorsa; başörtüsüne milletvekillerinden başlasın" diye konuştu.

BAKAN YANIK: O KARANLIK GÜNLER AK PARTİ DÖNEMİNDE SON BULDU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise "Sayın Kılıçdaroğlu yine ülke gündemini geriden takip etmeye devam ediyorsunuz. Kadınların kılık ve kıyafetlerinden ötürü ayrımcılığa maruz kaldığı ve sizlerin de o dönem alkış tuttuğunuz o karanlık günler hamdolsun ki AK Parti iktidarları döneminde son buldu." dedi.

MHP lideri Bahçeli'den EYT mesajı: Bu yıl bitmeden çözüme kavuşacak
 
Üst Alt