Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında önemli açıklamalar

633c70ab86b245285cb2b2cd.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı ile Uluslararası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: Asırlardır ilim, irfan ve hikmet ile yolumuzu aydınlatan ariflerimizi hürmetle ve tazimle yad ediyorum. Bizleri Peygamber sevgisi ile buluşturan yüce Allah'ın mahşer gününde de müsamma sancağı altında toplanmayı bize nasip eylesin.

Yarışmaya katılan Kuran bülbüllerinin her birini şahsım ve milletim adına ayrı ayrı tebrik ediyorum.Mevlid-i Nebi Haftası boyunca yapılacak programların başarılı geçmesini diliyorum. Müftülerimize, imamlarımıza, müezzinlerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Millet olarak İslam ile müşerref olduğumuz günden beri peygamberimizi herkesten fazla sever, herkesten fazla hürmet ederiz. Bu iş istismarla olmaz, tam teslimiyet gerekiyor.Kutlu Nebi'nin adı anıldığında, kalplerimiz onun muhabbeti ile çarpar. Allah'a hamd ile başladığımız her sözümüzü ve duamızı ona salad ve selam ile sürdürürüz.

Peygamber Efendimiz'e duyduğumuz derin muhabbet, kültürümüzde, sanatımızda, edebiyatımızda derin bir şekilde etkisini gösterir. Bir zamanlar birileri bizim ezanımızı aslından değiştirerek Türkçeleştirerek o şekilde söylemediler mi? Ama daha sonra aslına döndü ve bugünkü haliyle nidalar yükselmeye başladı. Zannettiler ki, durduracağız, susturacağız. Ne durdurabildiler, ne susturabildiler. Bu Millet ezanına sahip çıktı.

Bir kez daha söylemek isteriz ki istiklalimiz de istikbalimiz sevgisiz, vatansız, bayraksız, ezansız olmayacaktır. Yüreklerimiz öylesine genişlemiştir ki onu seven herkes kalbimizde yerini bulur.Nerede bir Müslüman varsa gönlümüz ve aklımız oradadır. Bosnalı, Afganistanlı, Azerbaycanlı kardeşimizin sevgisi ile seviniriz. Filistinli çocuğun gözyaşı Afrikalı ananın feryadı bizi yaralar. Biz Müslümanları bir bedenin azaları olarak görürürüz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın ne açıklayacak? İşte ilk bilgiler
MHP lideri Bahçeli'den EYT mesajı
 
Üst Alt