‘Ege’nin diğer yakasına ulaşmak çocuk oyuncağıdır’

631e4d9386b2453c74f8df07.jpg

GÜLDEN ÇOKTAN Bursa - Geçtiğimiz hafta Sivas’tan “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” mitinglerini başlatan MHP lideri Bahçeli, dün de Bursa’da Gökdere Meydanı’nı dolduran on binlerce vatandaşa seslendi. “Bizim Cumhurbaşkanı adayımız belli, kararımız nettir” ifadelerini kullanan Bahçeli, “Sözümüz sözdür; değerli adayımızın da, kararımızın da sonuna kadar arkasındayız. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

‘Altılı masa alev aldı’

Konuşmasında altılı masaya sert eleştirilerde bulunan Bahçeli, şunları söyledi: “Zillet partileriyle ulaşılacak bir gelecek yoktur. Alın birini vurun diğerine, karanlık zihniyet açısından birbirlerinden hiç farkları yoktur. Ancak son günlerdeki sancılı gelişmelerden sonra zillet ittifakı paramparçadır. Bu ittifakın çatısını alev almıştır. Altılı masa çatlamış, patlamış, batağa saplanmıştır. HDP’nin desteğiyle büyükşehir belediyelerini kazanan partiler, şimdi HDP’ye bakanlık vaatlerinin ifşa edilmesiyle tartışmaların içine gömülmüşlerdir. HDP’ye bakanlık vermek demek teröristlerin tıpkı belediyeler gibi bakanlıklara yerleşmesi demektir. HDP’ye bakanlık sözleri PKK’nın devlete tutunması, ihanetin ve melanetin konuşlanması demektir. Böylesi bir zillet Türkiye’ye reva görülemez, bu hıyanete Türk milleti asla müsaade etmez, edemez, etmeyecektir. İP’te bulunup fikri mazilerine bağlı kaldıklarını iddia edenler HDP’yi nasıl hazmedeceklerdir? Tiyatrodan ibaret karşılıklı atışmalar yaşansa da, bu zillete nasıl tamam diyeceklerdir?”

631e4da686b2453c74f8df09.jpg


Bahçeli, Bursa’da Gökdere Meydanı’nı dolduran on binlere konuştu.

‘Sabrımızı zorlamasınlar’

Dünyadan Türkiye’yi derhal kınamasını isteyen Yunanistan’ın aksi halde Avrupa’nın “Ukrayna’nın ardından yeni bir savaş” riskiyle karşı karşıya kalacağını öne sürmesiyle ateşle oynadığını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Üzerinde haksız ve hukuksuz şekilde oturduğu adalar helali hakkımızdır, ayranımızı kabartmasınlar, sabrımızı zorlamasınlar. Denize dökülmeyi tekrar canları çekiyorsa sadece bize söylesinler. Alayını Allah’ın izniyle götürürüz. Ege’nin bir yakasından diğer yakasına ulaşmak bizim için çocuk oyuncağıdır.”
 
Üst Alt