Erdoğan’ın 2023 için yol haritası: Her kesime zam, düşük enflasyon ve seçim zaferi

6312844986b24a4e24064193.jpg

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara - Erdoğan, “Onlar (muhalefet) sosyal medyada kendilerini oyalayıp dursunlar, biz halkımızla bir arada olmaya devam edeceğiz. Halkımızın alım gücünü artırmaya yönelik tedbirleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. Yılbaşında işçi, memur, emekli maaşlarında iyi bir artış yapacağız. Yeni yılda enflasyondaki düşüşle birlikte ekonomide olumlu bir döneme girmiş olacağız, vatandaşımız rahat nefes alacak ve 2023 seçimlerini inşallah biz kazanacağız” dedi.

Yaklaşık 2.5 saat süren toplantıda Erdoğan 2023 seçimleriyle ilgili kurmaylarına önemli değerlendirmelerde bulundu. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, altılı masaya yönelik eleştirilerde bulunurken, “Onlar (muhalefet) sosyal medyada kendilerini oyalayıp dursunlar, biz halkımızla birarada olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın 2023 seçimlerine giderken hazırlanacak milletvekili listelerinin önemine işaret ederek, “Listeler için önümüzde altı ay var. İsimler üzerinde çok iyi çalışmamız lazım. Kamuoyu çalışmaları, anketler bu noktada çok önemli” dediği kaydedildi. Parti kurmayları özellikle Anadolu’daki il teşkilâtlarında partililerin “dört gözle” listeleri beklediğine işaret ederken, Erdoğan’ın “İsimleri belirlerken ince eleyip sık dokumamız gerekiyor” ifadelerini kullandığı; yeni listelerde “yıpranmış” isimlere kesinlikle yer verilmeyeceği mesajını verdiği belirtildi.
 
Üst Alt