Evlat nöbeti 4. yılında! Bakan Soylu'dan terörle mücadele vurgusu

631322dd86b247249c8bde0f.jpg

Son 3 yılda Amerikan senatosu PKK/PYD'ye 2 milyar dolar yardım yapmıştır. HDP, PKK ile beraber ABD'nin uşağıdır. Güvenliğimiz olmasa, geceleyin bir yerden bir yere gitme ihtimalimiz olabilir mi? ABD, PKK/PYD'nin güvenliğini sağlamazsa yarım metre adım atamaz. ABD olmasa PKK/PYD olmazdı.

Bizim ABD'ye ihtiyacımız yok. Bizim dinimizden, kültürümüzden, inancımızdan haberi olmayan Avrupa'ya ihtiyacımız yok. Diyarbakır huzura kavuştukça bölge huzura kavuşuyor. Bizi birbirimizden koparmak içni her türlü senaryoyu ortaya koyuyorlar.

1097 gündür 309 evladı için ailelerin feryadı. Çocukları dağa götürenlere değil sadece isyan onları maşa olarak kullananlaradır da. Srebrenitsa anneleri nasıl sıkıntı çektiyse bu annelerin de sıkıntıları aynıdır.

Bakan Soylu'dan Levent Göktaş açıklaması: İadesi konusunda iki yöntem var
Alıntı Metni

Etrafımızdaki tüm coğrafyaya huzuru getirmek zorundayız. Burası dualı bir şehirdir. Evliyalar, sahabeler şehridir. Bunu ortadan kaldırmak isteyenler, bize kardeşliğimizi unutturmak isteyenlere fırsat vermiyor Diyarbakır anneleri.

Açık söylüyorum lafın arkası ve önü yok. Alevi, Sunni, Kürt, Türk... Onun için bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. Bizi birbirimize yabancılaştırmaya çalıştırdılar. Ne olursunuz... Bu anneler, bu babalar ne diyorsa ben emirlerine amare oldum. Cumhurbaşkanımız zihnen, kalben gönül olarak bize talimatlandırdı.Bu eylemi, bu duruşu kirletmeye çalışıyorlar.

Bu millet sıkı durmaktadır, sıkı durmaya da devam etmektedir. Allah razı olsun.Biz içimizde göz yaşımızı dökelim ama artık anneler ağlamasınlar. Elimizden geleni yapıyoruz. Tek tek çocuklarıyla buluşmalarını istiyoruz. Ben öncelikle her birinize minnetlerimizi, şükranlarımızı ifade ediyorum.

Alıntı Metni
 
Üst Alt