‘Gel DNA testini beraber yapalım’

633cabd286b245285cb2b4d7.jpg

ANKARA Milliyet - CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yasama yılının ilk grup toplantısını dün TBMM’de gençlerle birlikte yaptı. CHP Grup toplantısına 600 milletvekilini temsilen 81 ilden gelen 600 genç katıldı. Üzerlerine “Gençlik seninle” ve “Umudun lideri Kılıçdaroğlu” yazan kırmızı ve beyaz tişörtler giyen gençler, “Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu”, “İktidar” sloganları attı.
Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında dün özetle şunları söyledi:

BARIŞTIRMAK İSTİYORUM: Bir müzisyeni öldürmek, bu kadar kamplaşma, bu kadar kavga toplumu nereye götürecek? Türkiye’yi barıştırmak istiyorum. Türkiye’de huzur olsun istiyorum. Türkiye’de her genç bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, parklarında özgürce gezsin istiyorum.

TARİHSEL SORUMLULUK: 7.5 milyon gencimiz ilk kez sandığa gidip oy kullanacak. 7.5 milyon gencin tarihsel bir sorumluluğu var. Ya bir dikta yönetimine kalıcılık sağlayacağız ya da bir dikta yönetimini demokratik yollarla sonlandıracağız.

SUFLİ YANITI: Şöyle diyor birisi, ‘sırf daha iyi arabaya binmek, sırf daha iyi telefon alabilmek sırf daha iyi konsere gidebilmek gibi süfli heveslerle, ellerin yani başka ülkelerin başka toplumların kapısına varanlara acıyarak bakıyorum’ diyor. Bu dili sakın kullanmayın. Bu dil zehirli bir dildir. Bu dil kutuplaşmayı yaratan bir dildir.

KİMİN NE OLDUĞU ÇIKSIN ORTAYA: Sayın Bahçeli bugün demiş ki ‘ey Kılıçdaroğlu DNA testi yap’ diye. Vallahi güzel bir öneri. Ama bir şartım var. Beraber DNA testi yapacağız. Kimin ne olduğu çıksın ortaya. Beraber. Bir daha açık ve net söylüyorum. Beraber gideceğiz, birlikte gideceğiz, aynı laboratuvara gideceğiz ve birlikte DNA testi yapacağız. Ama ona bir ipucu daha vereyim.

KİMLİĞİM ŞEREFİMDİR: Benim kim olduğumu öğrenmek istiyorsan, Konya’nın Akşehir’ine gideceksin, Seyyid Mahmûd-ı Hayrânî Türbesinde bir Fatiha okuyacaksın. İki; İstanbul Müftülüğüne gideceksin, Kuyûd-ı Kadîme Arşivi var, o arşive bakacaksın. Kim olduğumu biliyorum. Benim kimliğim herkesin kimliği nasıl şerefiyse benim kimliğim de benim şerefimdir.

‘Yüreği yeten peşimden gelsin’

VATAN SEVDALILARIN İTTİFAKI:
Güzel bir ittifakımız var, vatan sevdalılarının ittifakıdır bu ittifak. Ve yaraları sarmaya geliyoruz.Saray beni iyi dinlesin. Kadınların duygularını, inançlarını istismar ettiğiniz yeter. Bugün kanun teklifimizi Gazi Meclisimize veriyoruz, göreceğiz kim samimi, kim samimi değil, artık kanunu çıkaralım.

AÇIK YARALAR VAR: Yüreği yeten de peşimden gelsin. Ülkemizin çok açık yaraları var.Oy hesabı değil, huzurun, geleceğin, itibarlı bir Türkiye’nin hesabı için biz bunu yapıyoruz. Oy hesabı için değil.

‘Bay Kemal sözü olsun o konutlar bitecek’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin doğalgaz ödemelerinin bir kısmını 2024’e ertelemek için Rusya’ya başvuruda bulunduğu yönündeki iddialara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. “Türkiye, savaşta olan ülkeye, Rusya’ya borcunu ödeyemiyorum diyor” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu “Halktan parasını aldığı gazın parasını ödeyemiyor. Kime? Savaşta olana. Türkiye hep ciddi devlet olmuştur ve itibar görmüştür. Her şeyi yok ettiler” mesajını paylaştı. “Sürekli de oy satın almak için yalan söylüyorlar” diyen Kılıçdaroğlu “Vaatlerin çoğunu asla yapmayacaklarını biliyoruz ama halkımız kaygılanmasın. Onların yarım bıraktığı sosyal projeleri, iktidarı devralınca biz tamamlayacağız. Bu da Bay Kemal sözü olsun. O konutlar bitecek, kimse korkmasın” ifadelerini kullandı.

Fehmi Öztunç CHP’ye katıldı

AK Parti kurucu üyesi ve 22. Dönem Hakkari Milletvekili Fehmi Öztunç, CHP’ye katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel merkezdeki makamında kabul ettiği Öztunç’a parti rozetini bizzat taktı. Daha önce Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’nin kurucu üyeleri arasında yer alan, AK Parti Hakkari Kurucu İl Başkanlığı yapan ve 22. Dönem parlamentosunda AK Parti Hakkari milletvekili olarak yer alan Öztunç’a, CHP rozetini Kılıçdaroğlu taktı. Kılıçdaroğlu’na, Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek ve Hakkari İl Başkanı Nazım Demir eşlik etti.
 
Üst Alt