Gürsel Tekin'den yeni 'HDP'ye Bakanlık verilebilir' yorumu: Sözlerimin arkasındayım!

632acd9986b24a59a4023cb5.jpg

'HDP'ye Bakanlık verilebilir' sözleri polemiğe neden olmuştu. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bu sözleriyle ilgili konuştu. Tekin, "Şu anda HDP yasamada iktidar. Yani CHP'nin AK Parti'nin yasamadaki görevi neyse onların da o kadar" dedi.

"6'lı masayı enfekte edecek bir cümle olabilir mi burada? Hiç anlamı olmayan bir cevaptır bu. Sözlerinizin arkasında mısınız? Evet arkasındayım. Bu anayasaya sadık kalacağım."

CHP’de gündem ‘bakanlık’ krizi!
Alıntı Metni

Habertürk'te soruları yanıtlayan Tekin, sözleriyle ilgili İYİ Parti'den gelen eleştirileri değerlendirdi. "Benim bu lafım çok yani böyle tartışmayı gerektirecek bir cümle değildi ama İYİ Parti'li arkadaşlarımızın çok ağır cümleleri oldu Cumhuriyet Halk Partisi'ne yönelik. Ama biz hiç sesimizi çıkarmadık. Siyaseten telafi edilmeyecek cümlelerdi."

CUMHURBAŞKANI ADAYI KİM OLACAK?

Tekin, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu mu olacak? sorusuna da yanıt verdi. Adayın duyurulmasıyla ilgili tarihi açıkladı. "Bana sorarsanız tabi ki bu hak CHP'nin üzerine düşen bir haktır. Ama bunun kararını genel başkanımız ve 6'lı masa sağlıklı bir şekilde verecektir. Büyük olasılıkla seçim mayısta olacak. Bu adaylık açıklaması ocak ya da şubat en makuldür diye düşünüyorum."

Gürsel Tekin: Kim bana had bildirecek?
‘Masa uzlaşırsa elbette hazırım’
 
Üst Alt