‘Hazineden gelir güvencesi ver’

6323992e86b24a4e4c510847.jpg

Sosyal konutların yaygınlaşmasını canı gönülden istediğini belirten CHP lideri, “Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için Hazine’den gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, “Taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam” dedi.

Anter’in oğluyla görüştü

Kılıçdaroğlu, 1992’de öldürülen gazeteci-yazar Musa Anter’in oğlu Dicle Anter ile görüştü. Kılıçdaroğlu, “Cinayetin zamanaşımı olmaz. Helalleşmenin bir şartı da açık yaraları kapamaktır. Kapamak için de; ucu nereye gidecekse gitsin, gerçekleri ortaya çıkarmalıyız” dedi.
 
Üst Alt