İmamoğlu’nun yargılandığı davaya erteleme kararı

632b7ded86b2443174dc12bc.jpg

ELİF ALTIN İstanbul - Duruşmada söz alan sanık İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polat, tanık dinletme talepleri olduğunu belirterek, “tanıklarımızı bu celse hazır edemedik. Karşılıklı sorular sorulacak ve aydınlatılacak hususlar olacak. Mahkemeden tanıklarımız için davetiye çıkarılmasını ve duruşmaya davetiye ile çağrılmasını ve dinlenmesini talep ediyoruz” dedi.

‘Boş işler bunlar’

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatının talep dilekçesinde belirttiği tanıkların adreslerinden davetiye ile duruşmaya çağrılmasına karar verdi. İmamoğlu’nun konuşmalarının yer aldığı DVD kayıtlarının bilirkişiye gönderilerek çözümlenmesine hükmedildi. Duruşma 11 Kasım’a ertelendi.

Öte yandan İmamoğlu, davanın 11 Kasıma ertelendiği haberini ziyaret ettiği İstanbul Erkek Lisesi çıkışında aldı. Burada açıklama yapan İmamoğlu, “Delillerin dinlenmesi, şahitlerin dinlenmesi süreçleriyle kasıma uzatılmış. Ama zaten ne yazık ki olmaması gereken bir dava sürdürülüyor. Boş işler bunlar. Dolu iş burası işte; çocuklar, gençler, gelecek, yaşam, hayat.. Bunların üreteceği şeyler. Bizim onlara bir gelecek hazırlamamız. Mesele bu. Diğeri boş. Bir an önce bu defteri kapatsınlar isterim. Şu gençlere bakın, esas gerçek burada” dedi.
 
Üst Alt