‘Karamsar olmayın’

631d0b3086b24a4a5c54c46a.jpg

Pek çok sektörden temsilcinin katıldığı toplantıda konuşma yapan Kılıçdaroğlu özetleşunları söyledi:

“100’üncü yıl gerçekten çok görkemli bir şekilde kutlandı. Ben de sayın başkanımızla beraber oradaydım. Sadece İzmir’e değil bütün Türkiye’ye bu güzelliği yaşattığı için Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür ederim. Çok güzel bir çalışma, güzel bir emek. Daha güçlü bir ekonomi, daha güçlü bir Türkiye en büyük arzumuz. Sizden istediğim tek şey var; sakın karamsar olmayın. O zor koşullarda bu mücadeleyi yapanlar, mücadeleden sonra şeker fabrikasını kuranlar, sanayiyi başlatanlar, sanayi kalkınma planını uygulamaya koyanlar sıradan insanlar değil.

Bu toplantı sizin için ne kadar değerli bilmiyorum ama benim için çok değerli. İzmir sıradan bir kent değil. İktisat Kongresi’nin toplandığı bir kent. Önümüzdeki yıl 100’üncü yılını yapacağız. Onun için de bugünden başlayarak İktisat Kongresi’nin 100’üncü yılıyla ilgili çalışmalar var. Dünyanın en önemli, en saygın iktisatçılarını inşallah İzmir’de toplayacağız.”

Sabriye Okkır’ı ziyaret etti

Kılıçdaroğlu, İzmir’in Foça ilçesinde Ergenekon davası kapsamında tutuklandıktan sonra cezaevinde kanserden yaşamını yitiren Kuddusi Okkır’ın eşi Sabriye Okkır’ı ziyaret etti. Okkır’ın ölümün bir cinayet olduğunu belirten Kılıçdaroğlu“Devletin Sabriye Hanım’la oturup helalleşmesi lazım” dedi.
 
Üst Alt