Kılıçdaroğlu'ndan CHP'lilere: ‘Bazılarının zararı dokunduğunu görüyorum’

632d899386b24721f80623c1.jpg

Toplantıyı İzmir'de takip eden CNN Türk muhabiri Melike Görür değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi yeni yasama yılı öncesi İzmir'de Seferihisar'da kampa girdi. 2 gün sürecek olan bu kampta milletvekillerinin uzun toplantılara katılacağı da bildirildi. Toplantıların ana gündemi ise "seçim" olacak.

Sandık güvenliği, dış politika, ekonomi konularında sunumlar gerçekleştirilecek. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da kampın açılış konuşmasını sabah saatlerinde yaptı. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama da oldukça dikkat çekiciydi.

CHP İstanbul Milletvekilinin Gürsel Tekin'in "HDP'ye Bakanlık verilebilir" açıklaması ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Eğer Kılıçdaroğlu aday olmazsa 6'lı masa dağılır" açıklaması sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kurmaylarına ilk kez yüz yüze bir çağrıda bulundu. "Siz gerçekten benimle misiniz?" diye sordu ve "Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarının da istemeden ya da isteyerek zararı dokunduğunu görüyorum" ifadelerini kullandı.

Gürsel Tekin'den yeni 'HDP'ye Bakanlık verilebilir' yorumu

KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK MESAJLARI

632d8a6286b24721f80623c3.jpg


Kılıçdaroğlu, "Benimle misiniz?" diye sormasının ardından bir çok CHP'li isim sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'na destek mesajı attı. Aralarında önemli isimler de var. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yine adı Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ön plana çıkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da CHP lideri Kılıçdaroğlu'na destek twitleri atan isimler arasındaydı.

Ekrem İmamoğlu, "Her koşulda sayın Genel Başkanımızın yanındayım" dedi. Mansur Yavaş ise; "Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun o çağrısı belediye başkanları tarafından da karşılık buldu.

CHP'de 'masa dağılır' krizi! Kılıçdaroğlu'ndan ilk talimat geldi
 
Üst Alt