Meral Akşener’den İmamoğlu’na ziyaret

631a7ab886b2472a6c6fd919.jpg

GÜLDEN ÇOKTAN/ İSTANBUL- Belediye binası önünde zabıta mangası eşliğinde İmamoğlu tarafından karşılanan Akşener’e Genel Başkan Yardımcıları Bahadır Erdem, Ümit Dikbayır, Metin Ergun ve Burak Akburak ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile milletvekilleri eşlik etti. İBB Şeref Defterini imzalayan Akşener, “Böyle kutlu bir emanete ihanet edemezsiniz. Tarihi ve doğal zenginliğinin yağmalanmasına göz yumamazsınız, seyirci kalamazsınız. İstanbul, yorgun yılların ardından bugün, şehremini olduğunun bilincinde bir anlayışın idaresinde. Demokrasi tarihimizin müstesna bir dönemi olan Haziran 2019 seçimlerinden bu yana, İstanbul için çalışan kadrolar iş başında. Sayın Başkan ve ekibinin, bugüne kadarki başarılarının devam edeceğine yürekten inanıyor, başarılar diliyorum” sözlerini kaleme aldı.

Yalı diyaloğu

İmzanın ardından Akşener’e İBB Yayınları’ndan bir kitap hediye eden İmamoğlu, “Çok kitabımız var, ama ilk başa Boğaziçi yalılarını koyduk. Yalıları elimizden tek tek almaya gayret ediyorlar” dedi. İmamoğlu’nun sözlerine Akşener’in yanıtı ise, “Bir mesaj var burada. Boğaziçi yalıları. Aldık, gördük, çok teşekkür ediyoruz” oldu. Akşener, gazetecilerin, “Ziyaretinizin sebebi nedir” soruna ise, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızla çok görüştük kendisiyle çeşitli vesilelerle. Ama ilk defa makamında ziyaret ediyorum. Ziyaret ettik, makamında kahvesini içtik. Özellikle kahve içtik, ‘Çünkü bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır’ dedik. Kendisine başarı dileklerimizi tekrarladık. Ve biliyorum ki yalılar gidiyor, o oluyor, bu oluyor. O tür mevzularda da bilgi aldık. Hem çalışmalar hakkında bilgi aldık hem de kendisine karşı yapılan pek çok zorlamalar var, çıkarılan zorluklar var. İstanbul’a yapılan, yapılacak hizmetlerin engellenmesi pahasına çıkarılan zorluklar var. Onları konuştuk” yanıtını verdi.

HDP tepkisi

İstanbul’da esnaf ziyareti yapan Akşener, Bahçelievler’de engelli kız ve annesinin tepkisi ile karşılaştı. Anne Gülseren Duran, “Bunlar HDP ile bir olan insanlar oy vermiyoruz” dedi. Anne kız korumalar tarafından alandan uzaklaştırıldı.
 
Üst Alt