Son dakika... AK Parti'li Numan Kurtulmuş'tan erken seçim tartışmalarına yanıt

6312fc5986b247249c8bdc57.jpg

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şöyle; (Erken seçim tartışmaları) Çok net. Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı tarafından dile getiriliyor. Vaktinde olacak. AK Parti'nin Türkiye'de çıkardığı önemli hususlardan birisi seçimin vaktinde olması. 2023'ün Haziran ayında inşallah demokratik şekilde gerçekleştirilecek.

Seçimin ertesi günü yeni bir seçime hazırlanan bir partiyiz. Bütün çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sürecin hazırlığı içerisindeyiz. Seçim kampanyaları için hazırlığımızı yapıyoruz. Umarım diğer partiler de aynı hazırlıkları yapar.

Teşkilatları en yakından tanıyanlardan biriyim. Birebir teşkilatlarımızın ne hissetiğini gözlemleyerek bilen birisiyim.Gittiğimiz yerlerde STK'larla da bir araya geliyoruz. Teşkilatlarımız yüksek bir motivasyon içerisindedir. Teşkilatlar hayati bir seçim olduğunun farkında. Meydanların dili büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor.Eleştirilerin hepsini alıyoruz ve talepleri ilgili kurumlara iletiyoruz.Halkın gönlünden düşmemeyi başarmak gerekiyor. Halkın ilgisi ve desteği devam ediyor.Halkı dinlemeyi bilmek, samimi olmak çok önemli.

Siyasetçinin vazifesi ile bürokratın vazifesini karıştırmamak lazım. Bürokrasinin vazifesi bellidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu kadar koştururken, AK Parti'dei arkadaşlarımız bu kadar çalışırken bunu sadece seçim olarak görmüyoruz. Bürokrasi de siyasete ayak uydurmalıdır.

6312fcca86b247249c8bdc62.jpg


Objektif olarak samimiyetle bu süreci değerlendirmek lazım. Bugün siyaset üzerinde vesayet yok. İnsan hakları ve özgürlüklerde reformlar yaptık.

Darbeler dönemi sonlanmıştır. Millet iradesi 15 Temmuz'da etkisini koymuştur.

Erdoğan'dan Ahmet Şık tepkisi: Bu zat teröristin teki
Erdoğan'dan 2023 mesajı: Her oyunu bozmaya kararlıyız
 
Üst Alt