Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

6311e16b86b2473a601850c2.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

KILIÇDAROĞLU'NUN KHK SÖZLERİ

Her şeyden önce bay Kemal kendini buğday ambarında zannediyor. Herhangi bir gücü yok. Herhangi bir şu anda kazanılmış, elde edilmiş kendisine milletin verdiği bir yetki, hak yok. Ama o durmadan yalan üstüne yalanlarına devam ediyor. Bir defa Türkiye bir hukuk devleti bu hukuk devleti içerisinde siz ne zamandan beri yargı oldunuz da yargının yetkilerini haklarını kendinde kullanıyorsun. Bu ifadeler neyi getirir? Yani ben şu anda yargıyım, hem hakimim, hem savcıyım gelince bunların hepsini serbest bırakacağım bu anlama gelmiyor mu? Bunlara yetkisi var mı? Yok, böyle bir yetkin olmadığına göre bu milleti kusura bakmayın tamamen ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değildir ve şu anda KHK ile ilgili olarak bir şeyler bekleyen vatandaşı aldatmak, kandırmak ve işte bak ben bunu yaparım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan boykot çağrısına tepki: Öğretmen misin çapulcu musun?

AHMET ŞIK'IN PARTİ KAPATMA SÖZLERİ

Bu zat zaten teröristin teki.. Bir milletvekili olma şansını yakaladı. Şimdi bu ifadeleri kullanıyor. Ahmet Şık'ın soyadı şık ama kendisi neye benziyor bilmiyoum. Onun gücü ne AK Parti'yi kapatmaya ne de bizleri yargılamaya yeter. Kendisi paçayı nasıl yırtacak ona baksın. Dokunulmazlığı kalktıktan sonra yargı gereğini yapacaktır.

YUNANİSTAN İLE GERİLİM

NATO daha sonra manevrasını yaptı. Bu manevra ile birlikte bunlar silindi. Bu bir vaka zaten. Yunanistan'ın NATO'ya olumsuz bir yaklaşım sunması Türkiye-NATO ilişkilerini zayıflatmaz. Yunanistan'ın NATO içerisinde kıymeti yok.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bize düşman olanın korkulu rüyasıyız
Bakan Akar'dan F-16 ile Ege'de gövde gösterisi
 
Üst Alt