Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sırbistan'da önemli açıklamalar

63187ed986b24439accf8903.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

VUCIC'İN AÇIKLAMALARI

Vucic'in açıklamalarından satır başları şöyle;Tarihi yapıların da elden geçirilmesi konusunda önemli adımlar atılmakta. Bugün modernize edildiği bazı küçük detaylar kaldı. Hem Türk işçilerine hem Türk iş insanlarına yapmış oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Bağlantıların da yine bazı bu rotada gerçekleşecek yolla gerçekleşecek önemli projeler ve Türkiye Cumhuriyeti, siz, bizler, hepimiz başka daha büyük iş birliği konusunda ele aldık. Savunma sanayiisi için iş birliği görüş alış verişinde bulundu. Elbette Bayrakta alınması konusuyla ilgili gelecek senelerde adımlar atmayı umuyoruz. Sırbistan'ın bunları satın alabilmesini umuyoruz. Biz iş birliği çerçevesinde fakrlı bakanlıklar arasında ortaya koymaktayız.

Ukrayna'daki durumu ele aldık, buradaki durumu ele aldık. Burada yine Türkiye'deki ortaya koyabileceği enerji açısından Türkiye'nin yapabileceklerini ele aldık. Bizler elektrik açısından bölgemizde yapılması gerekenler söz konusu. Kış aylarında bu yapılabilecke iş birliği tabi. Barışın sağlanması açısında yapabileceğimiz iş birliklerinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Üçlü toplantılarımız devam etmek. Bu her 3 ülke için de çok çok önemli. Bizler yeniden Türk turistlerin artmakta olduğunu görmek istiyoruz.

Mustafa Kemal atatürk'ten bu yana çok önemli bir tarihi ilişkiler söz konusuydu. Sizleri burada ağırlamak bizim için onur. Kendinizi evinizde gibi hissedin.

Erdoğan'dan Bosna Hersek'e yatırım çağrısı: Hedef, 1 milyar dolar ticaret hacmini aşmak
Avrupa'da iki ülkeye daha kimlik kartı ile seyahat dönemi
Erdoğan'dan 5 buçuk milyon kişiye müjde: 2 bin lira ve altındaki icra borçları siliniyor
 
Üst Alt