Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM'de önemli açıklamalar

6338228886b24439bc7aa171.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 27. Dönem 6. Yasama Yılı'nın sizlerle birlikte ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Meclisimizin kuruluşundan bugünümüze bu yüce kurum çatısı altında ülkemize hizmet eden tüm milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum.

İlk faaliyete girdiği 1920'den beri Meclisimizde görev yapmış milletvekillerimizden vefat edenlere Allah'dan tahmet niyat ediyorum. Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi, güçlenmesi yolunda gayret gösteren herkesi hürmetle yad ediyorum.

Bin yıldır vatanımızın müdafası, milletimizin dirliği, ülkemizin bütünlüğü, devletimizin bekası uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Türkiye'nin istiklal ve istikbal davası çağlar ötesine uzanan kutlu bir mücadelenin adıdır.

Bugün de sınırlarımızın içinde ve ötesinde aynı mücadeleyi vermeyi sürdürüyoruz. Terör örgütlerinin başında yer aldığı düşmanlarımıza göz açtırmayan askerlerimize, polislerimize, jandarmalarımıza, Sahil Güvenlik personelimize, istihbaratçılarımıza, güvenlik korucularımıza başarılar diliyorum.

Rabbimden milletimizin tüm fertleri ile birlikte bu kardeşlerimizi de korumasını, esirgemesini, ayaklarına taş değdirmemesini niyaz ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi milli mücadele yıllarından beri bu ülkenin her türlü meselesinin çözümünde milletimizin her bir beklentisinin karşılanmasında öncü bir rol üstlenmiştir.

Cumhuriyet tarihinin en köklü reformlarına bu Meclis imza atmıştır. En önemli reformlardan biri de yönetim sistemimiz de yaptığımız değişiklik.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Yeni anayasa konusunda 2013-2021 yıllarında yaptığımız samimi çağrılar ülkemizi maalesef böyle bir kazanımla buluşturmaya yetmedi.Samimi çağrılar ülkemizi böyle bir kazanımla buluşturamadı Yeni dönem Meclisimizin Türkiye'yi hakkı olan yeni anayasa ile buluşturarak darbe dönemlerinin son izini sileceğine inanıyorum.

Bu aynı zamanda önümüzdeki dönemde gençlerimize hediye edeceğiz en büyük kazanım olarak görüyoruz. İnşallah yeni anayasa çalışmasını da tamamlayacağız. Türkiye'yi zulümlerin utancından vatandaşlarımızı horlanmaktan beraber kurtardık.

TBMM Başkanı Şentop'tan KKTC mesajı
Erdoğan'dan canlı yayında faiz, EYT ve asgari ücret açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu bankalarına kredi talimatı
 
Üst Alt