‘Tuzağa gelmeyeceğiz, seçimi kazanacağız’

631baac086b2453cc0b9b70c.jpg

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara -Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, toplantıda şu mesajları verdi: “Hiçbir tuzağa gelmeyeceğiz. Tedbirli olacağız. Sahada çalışmaya devam edeceğiz. Seçimi biz kazanacağız. Yapılması gerekenleri, Türkiye’nin neye ihtiyacı olduğunu anlatacağız. Halkın içinde olun. Vatandaşın derdini dinleyin.”

Altılı masaya ilişkinKılıçdaroğlu’nun, “Millet Masası’ndan hiçbir endişeniz olmasın, birlik ve beraberlik içerisinde.Bundan sonra da bu tür iddialar olacak, liderler olarak büyük bir kararlılık içerisinde yürüyeceğiz” dediği öğrenildi. PM’de iki araştırma kuruluşupartilerin oy oranlarına ilişkin sunum yaptı.

Edinilen bilgiye göre bir kamuoyu araştırmasında; CHP’nin oyu yüzde 29, AK Parti’nin oyu 28.3 olarak yer aldı. Diğer bir kamuoyu araştırmasında ise (kararsızlar dağıtılmadan) AK Parti’nin oy oranı yüzde 28.5, CHP’nin ise25.7 şeklinde açıklandı.Yapılan sunumlarda, “Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda kime oy verirsiniz?” sorusunun da yer aldığı araştırma sonuçları da aktarıldı. “Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 7 puanla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önünde olduğu” ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre PM’de cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Kılıçdaroğlu’na, “Sizin aday olmanız lazım. Bu işi siz yaparsınız” diyerek desteklerini dile getirenler oldu.

Kılıçdaroğlu’nun, “Devleti bilen birinin cumhurbaşkanı olması lazım. Altılı masanın tarifleri de bu yönde” dediği öğrenildi.
 
Üst Alt