‘Umudunuzu yitirmeyin’

6328e3eb86b2445e6cd24ae0.jpg

Vatandaşlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu,“Siyaset zenginleştirilmek için yapılmaz, siyaset vatandaş zenginleşsin diye yapılır. Siyaset halka hesap vermektir. Halka hesap vermeyen siyaset, karanlık odaklara hizmet verir demektir” dedi.

‘Biz yüzleşiyoruz’

CHP olarak eksikliklerinin bulunduğunu ve yanlışlarla yüzleştiklerini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Bizler altılı masanın liderleri olarak Türkiye’yi huzura kavuşturmak istiyoruz, Türkiye’yi büyütmek istiyoruz, Türkiye için çalışmak istiyoruz. Altı lider bir aradayız, beraberiz. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. Hiç kimsenin en ufak bir endişesi olmasın. Adıyamanlı kardeşlerime seslenmek istiyorum; huzur içinde olun, asla umudunuzu yitirmeyin, Türkiye’yi büyüteceğiz, Türkiye’yi güzelleştireceğiz, Türkiye’de herkes kucaklaşacak. CHP’ye sempati duymayanlar var, doğrudur. Eksiğimiz var, doğrudur. Biz de yanlışlarımızla yüzleşiyoruz. Eksikliklerimiz varsa onları gidermeye çalışıyoruz. Kucaklaştırmayı getirmek istiyoruz. Herkesin karnı doysun istiyoruz. Her ailede huzur olsun diyoruz.”

Adıyaman’daki temaslarının ardından Malatya’ya giden Kılıçdaroğlu, burada “Benim bu millete sözüm var; inancı, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun benim başımın üstüne. Benim derdim; o insan bu memlekette huzur içerisinde yaşıyor mu, yüzü gülüyor mu, kazanıyor mu? Bu ülkenin çiftçisinin, işçisinin, emeklisinin, EYT’linin, çalışanın, KPSS’ye girip haksızlığa uğrayanların, şiddet gören kadınların, haksızlığa uğrayan kim varsa oy versin ya da vermesin yanlarında duracağım. Nerede adaletsizlik varsa onun karşısında duracağım” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, Malatya’daki temaslarının ardından Elazığ’a gitti.

‘Batsın bu ayrımcılık’

Kılıçdaroğlu, Elazığ’da gerçekleştirilecek partisinin grup toplantısı öncesinde bilbordlara kendisine yönelik asılan afişlere tepki gösterdi. Bir afişin önünde çektirdiği fotoğrafı paylaşan Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından “Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz! Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, hep beraber” ifadelerini kullandı.
 
Üst Alt