İzmir’de seçim kampına giriyor

632a36b486b2446720126933.jpg

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - 1 Ekim’de başlayacak yeni yasama yılına hazırlık niteliği taşıyan kamp, 22-25 Eylül tarihlerinde İzmir Seferihisar’da düzenlenecek. TBMM’de izlenecek yol haritası ve nasıl bir muhalefet stratejisinin uygulanacağının ele alınacağı kampta, ana gündem maddelerinden biri de seçim hazırlıkları olacak. Seçime kadarki süreçte izlenecek stratejinin masaya yatırılacağı kampta, bir marka danışmanlığı şirketi tarafından milletvekillerine, “Değişimin Önündeki Bariyerleri Kaldırmak” sunumu gerçekleştirilecek. Grup başkanvekillerinin yeni yasama yılına ilişkin değerlendirmelerinin yanı sıra parti kurmayları tarafından ekonomi ve dış politika, Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Onursal Adıgüzel tarafından da “sandık güvenliği ve seçmen listeleri” sunumu yapılacak.

Kılıçdaroğlu da saha çalışmaları çerçevesinde gözlemlediği tabloya ilişkin değerlendirmeler yapacak, eksik bulduğu konularla ilgili vekillerine tavsiye ve uyarılarda bulunacak. CHP liderinin, altılı masa toplantısı öncesi yapılacak kampta önümüzdeki süreçte atılacak adımlarla ilgili grubunu bilgilendirip bu çerçevede hassasiyet gösterilmesini istediği konuları da paylaşması bekleniyor. İsteyen milletvekillerinin aileleriyle birlikte katılabilecekleri kampta, Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu da milletvekili eşlerine çay daveti verecek.

Görüşme trafiği

Öte yandan 2 Ekim’deki altılı masa buluşması öncesi, liderler arasında hızlanan temas trafiği de sürüyor. Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, önceki gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile de ayrı ayrı bir araya geldi. Babacan dün de Davutoğlu ile görüştü.
 
Üst Alt